Kredyt konsolidacyjny jest zobowiązaniem celowym, co oznacza że bank oferujący takie rozwiązanie spłaca w sposób bezpośredni scalane zobowiązania Twojego przedsiębiorstwa. Dokonuje tego by zmniejszyć miesięczne obciążenie firmowego budżetu – rata kredytu zostaje więc zmniejszona dzięki wydłużeniu czasu spłaty należności.
Skorzystanie z konsolidacji jest możliwe dzięki odpowiedniej zdolności kredytowej, pomimo tego że banki, wobec których Twoja firma ma zobowiązania już ją sprawdzały. Bank udzielający kredytu konsolidacyjnego sprawdza aktualną sytuację, dlatego wniosek o zebranie zobowiązań w jedno należy złożyć, zanim pojawią się opóźnienia w spłatach, które zablokują możliwość konsolidacji.
Nowoczesna konsolidacja z obniżenia odsetek kapitału nawet do 40 %
Zanim na horyzoncie pojawi się widmo niewypłacalności i jego konsekwencje, istnieje szereg możliwości, które mogą uratować sytuację. Nawet w przypadku zobowiązań zaciągniętych w dalszej przeszłości, większości instytucji finansowych zależy na odzyskaniu swoich pieniędzy nawet za cenę zejścia z wysokości długu.
Odpowiednio przygotowany plan układowy to szereg udogodnień znacznie upraszających sytuację – umorzenie odsetek, zablokowanie wypowiedzenia kluczowych kontraktów i umów, redukcja zadłużenia, wstrzymanie egzekucji.
Restrukturyzacja zaległych zobowiązań jest możliwa między innymi dzięki rozwiązaniom na drodze negocjacji z instytucjami finansowymi. Kondycja firmy mogłaby zostać nadszarpnięta w przypadku zerwania umów leasingowych, finalizacji dzierżaw, czy wstrzymania kredytów, dlatego dołożymy starań, by do tego nie dopuścić.
Każda sytuacja jest złożona, a od stopnia jej skomplikowania zależy rodzaj układu z bankiem, któremu zależy na tym, by Twoja firma wyszła na prostą.